Zpět

Práce se systémem Turbo 2000

- 1 -
Program uložený v systému zrychleného nahrávání Turbo 2000 se do počítače zavádí pomocí speciálního zaváděcího programu - tzv. zavaděče. Zavaděč je výkonný program, který se do počítače zavede jiným způsobem (standardní boot, z disku nebo nejčastěji a nejlépe z cartridge s tímto programem).
Velmi dobrý je např. zavaděč Universal TURBO VisiCopy II (firmy JRC) s grafickou indikací průběhu nahrávání programu. Zavaděčů programů v Turbu 2000 je však více druhů a lze je také samozřejmě použít.
Postupujte takto:
- 2 -
Jak již bylo řečeno, velmi si usnadníte práci, pokud budete vlastnit a používat nějaký cartridge (zásuvný modul) se zavaděčem Turbo 2000 - pak vám starosti s resetováním počítače odpadnou. To totiž stačí jen resetovat cartridge a zavaděč bude zpět během okamžiku. (Bohužel cartridge se již nikde nevyrábí, ani u firmy JRC, musíte si je někde sehnat...)

Pozor!!! Zde je nutno znovu upozornit, že magnetofon ATARI musí být pro systém Turbo 2000 hardwarově upraven (např. dle mého návodu pro magnetofon Atari XC-12). Standardním, tj. neupraveným magnetofonem, programy v Turbu 2000 do počítače nahrávat nelze!!!Obrazovka po aktivaci klasického zaváděče Turbo 2000

Obrazovka při nahrávání dat zavaděčem Universal TURBO VisiCopy II firmy JRC

Úvodní obrazovka při použití jedné z cartridgi firmy JRC
Zpět    Nahoru^